piątek, 21 czerwca, 2024
bizFresh NewsShort NewsŚrodowisko

Listonosze mogą zajmować się recyclingiem

Skoro listonosze mogą dystrybuować druki reklamowe, to mogą też przekazywać inne przesyłki, dla większej społecznej korzyści. Chodzi o odbiór urządzeń elektrycznych z gospodarstw domowych, a pomysł może być wcielony w Belgii.

Firma pocztowa, częściowo państwowa, Bpost oraz organizacja non-profit Recupel uruchomił program pilotażowy, mający na celu wsparcie recyclingu niepotrzebnych, drobnych urządzeń elektrycznych. Program na razie będzie realizowany w sześciu belgijskich gminach.

Listonosze odbierają eletrośmieci

Czy listonosze mogą wpływać na zmniejszenie odpadów? Sześć gmin belgijskich: Geel, Mol, Leuven, Anderlecht, Elsene i Rixensart sprawdzi, czy ten pomysł zadziała.

Osoby dokonujące zakupów online mogą oddać listonoszowi baterie i stare urządzenia elektryczne, gdy ten doręczy im świeży zakup.

Przekazując stary toster lub smartfon pracownikowi poczty, można pozbyć się elektrośmiecia i pomóc środowisku. Paczka za paczkę – tak ma to działać. Listonosz zapewni odbiór odpadu i od razu przekaże go do Recupela. Organizacja z kolei zorganizuje recykling.

Prawdę mówiąc działać to ma lepiej niż jedna paczka stara za jedną paczkę nową, bo konsumenci będą mogli jednocześnie przekazać dwie paczki. Paczki winny być oznakowane i nie ważyć więcej niż 30 kg. Listonosze mają prawo odmówić przyjęcia paczek, jeśli oddający w jakiś sposób naruszy zasady bezpieczeństwa.

Listonosze nie odbiorą też paczki, jeśli zamówiony przez klienta towar po prostu zmieści się do skrzynki pocztowej. Ale miejmy nadzieję, że i na to zostanie znaleziony sposób.

Zdjęcie StockSnap z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.