sobota, 20 lipca, 2024
COVID19Short News

Amerykanie boją się podróżować do Niemiec i Danii

Amerykańskie Centrum Chorób Zakaźnych (CDC) odradza obywatelom USA podróżowanie do Niemiec i Danii z powodu rosnącej liczby przypadków COVID-19 w tych krajach. Ostrzeżenia dotyczą wielu krajów, ale tych dwóch najbardziej.

CDC ostrzega przed podróżowaniem do aż 75 krajów świata, w tym do Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgia, Grecji, Norwegii, Szwajcarii, Rumunii, Irlandii i Czech – jak podaje Reuters. Podróżowanie jest bezpieczniejsze, jeśli Amerykanie wybiorą się do Aruby lub na Wyspy Dziewicze.

Najniebezpieczniej jechać do Niemiec i Danii

Niemcy ograniczają aktywność społeczną w rejonach, w których gwałtownie rośnie ilość zachorowań na COVID-19. W Austrii obowiązuje częściowy lockdown dla osób niezaszczepionych. Niemcy zastanawiają się nad podobnym rozwiązaniem dla całego kraju.

Amerykańskie CDC uznało za dość bezpieczne: Izrael, Arubę, Wyspy Dziewicze, Curacao i Gwadelupę.

W tej chwili w Europie obowiązują całkowite lub częściowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych prawie we wszystkich krajach z nielicznymi wyjątkami. Wśród nich jest Polska z 53 procentami populacji po szczepieniu i Portugalia z ponad 86 procentami ludności po szczepieniu.

Zdjęcie Surprising_Shots/Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.