poniedziałek, 15 lipca, 2024
Fresh NewsklimatShort NewsŚrodowisko

Tropikalne noce w okolicy koła podbiegunowego

Norweskie służby meteorologiczne podały, że w okolicy koła podbiegunowego zanotowano w nocy temperatury powyżej 20 stopni Celcjusza.

Większość stacji meteorologicznych, które zanotowały tak wysokie temperatury znajduje się w okolicach Trøndelag i Nordland czyli w pobliżu koła podbiegunowego.

W tym samym czasie na południu Norwegii znaczne ochłodzenie, podobnie jak na odmiennym krańcu Europy czyli w południowej Hiszpanii. Tam w dzień termometry z trudem dochodzą do 20 stopni.

Gorące noce w okolicy koła podbiegunowego

Rejon Trøndelag i Nordland to rejony, w któych obecnie słońce wydaje się nie chować się za horyzont. W ty roku zjawisku temu towarzyszyły dzisiejszej nocy niezwykle wysokie temperatury.

Jak podają meteorolodzy z Norweskiego Instytutu Meteorologocznego, w aż 28 stacjach w rejonie zanotowano w nocy temperaturę nie spadającą poniżej 20 stopni. W najcieplejszym momencie były to temperatury wyższe. Najcieplej było w Sunndalsøra w Møre og Romsdal – 24,4 stopnia.

Widoczne na mapie Lurøy to miejscowość o 4 minuty nad kołem podbiegunowym. Ostatniej nocy było tu ciepło, temperatura dochodziła do 22,4 stopni.

Zdjęcie arnsteinsaursaunet0 z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.