czwartek, 18 kwietnia, 2024

Redakcja

Z Cybermedium współpracują lub współpracowali w przeszłości:

Redsi

Maurycy C. Dudek

Prawnik, specjalista prawa cywilnego z doświadczeniem w karnym i rodzinnym. Odżegnuje się od ksiąg wieczystych. Ma silną potrzebę działania poza branżą. Pisywał felietony podróżnicze i… poezję. Interesuje się m.in. biologią, historią, sztuką.

W cybermedium.pl debiutuje w roli redaktora, ale to bardzo udany debiut.

Obecny w mediach społecznościowych jako autor książki „Przyzwoici ludzie” (tu nasza recenzja), artysta i podróżnik.

Justyna Jarosz-Romaniec

Z wykształcenia i zawodu czynna archeolożka, z misją przywrócenia do świata współczesnego ludzi i miejsc niegdyś wyklętych a potem zapomnianych. Z zamiłowania historyczka, etnografka i zielarka, która próbuje zrozumieć współczesny świat przez pryzmat przeszłości.

Pisywała tu i ówdzie, ale teraz chce dać się po znać jako redaktorka Cybermedium.

Wojciech Nowakowski

Emerytowany profesor nadzwyczajny Instytutu Maszyn Matematycznych, zgłębiający nowe technologie od 1986 roku. Obszar zainteresowań zawodowych: rozwijanie nowych technologii internetowych i informacyjnych (blockchain, Internet of Things, Big Data). Prowadzi wykłady w zakresie popularyzacji nowych technologii internetu.

Prywatnie zafascynowany kulturą i żeglowaniem. Służbowo znaleźć go można na Linkedin, prywatnie na swoich blogach. Uniwersalnie – na Wikipedii!

Obecnie nieaktywny w redakcji i sieci, pisze kolejną książkę.

Krzysztof Żurawski

Z wykształcenia i wieloletniego doświadczenia dziennikarz. Pisał i pisze dla Kuriera Szczecińskiego, był naczelnym Miesięcznika „Jedność”, prowadził liczne własne projekty wydawnicze. Autor kilku książek, a także tomików poetyckich. Interesuje go historia, a szczególnie Szczecina, Niemiec i… piwa. Krąży między Polską a Niemcami.

Na FB leniwie prowadzi kilka fan page’y, m.in. Szczeciński Flaner czy Obserwator Szczeciński. Obecnie nieaktywny w Cybermedium.

Rednacz

Agnieszka Wesołowska

Jestem redaktorką, dziennikarką, felietonistką i pisarką. W branży od 1993 roku jako redaktorka prowadząca dwutygodnika związkowego Jedność, wydawany przez Zarząd Regionu Solidarności w Szczecinie. Publikowałam m.in. felietony historyczne w Focusie, lajfstajlowe teksty w Onecie aż trafiłam do Dziennika Internautów, gdzie zainteresowałam się sprawami prywatności i bezpieczeństwa. Od kilka lat poruszam właśnie taką tematykę dla Zaufanej Trzeciej Strony. Na podobne tematy pisałam dla Mediaphilia.pl. Nie odeszłam jednak od szeroko pojętych spraw społecznych, problemów psychologii i zdrowia i pisałam m.in. dla magazynu IgiMag. Ttekst mojej książki o przemocy domowej pojawił się też na blogu Centrum Praw Kobiet.

Jestem współautorką książki „Buty Mojego Męża”. Pracowałam jako scenarzystka filmów dokumentalnych i reklamowych, copywriterka, social managerka. Po prostu umiem pisać, a dziś piszę dla własnego medium.

Prowadzę fan page na FB „Pani Syn Udaje” poświęcony chorobom odkleszczowym. Moją misją jest tam propagowanie rzetelnej, opartej na bazie naukowej, wiedzy nt. boreliozy i tzw. koinfekcji.

Profil służbowy na Linkedin.