sobota, 20 lipca, 2024
Bez kategorii

Właściciel marki SWIX wycofał się z Rosji. Markę kupiło kierownictwo firmy

Do tej pory właścicielem marki SWIX w Rosji był norweski koncern Brav. Od ubiegłego tygodnia Norwegowie wycofali się z Rosji i nie zamierzają do niej wrócić. Ale SWIX istnieje – marka w Rosji należy dziś do dotychczasowego kierownictwa firmy.

SWIX to norweska marka, której logo sygnowany jest sprzęt do sportów zimowych. SWIX również w Rosji rozpoznawano dobrze. Do niedawna Norwegowie posiadali rosyjski oddział firmy. Jak pod koniec ubiegłego tygodnia zakomunikowano – koncern Brav właśnie wycofał się z Rosji.

Sprzedaż SWIX

Z Rosji wycofał się dotychczasowy właściciel SWIXa, koncern Brav, ale marka jak na razie pozostała. Właścicielami firmy, w wyniku transakcji handlowej, stali się jej dotychczasowi pracownicy. Firma zawiesiła działalność w Rosji zaraz agresji na Ukrainę. Anulowała również umowy sponsorskie z rosyjskimi sportowcami. Od tamtej pory jej los nie był pewien. Po prawie 3 miesiącach Brav rozpoczął sprzedaż firmy.

Brav relacjonuje, że od początku rosyjskich pracowników niepokoiła ich przyszłość. Obawiali się utraty dochodów, a nawet swoich domów. Przez jakiś czas norweski właściciel płacił pracownikom. Ostatecznie podjęto dialog mający na celu przeniesienie własności firmy. Rosyjscy pracownicy otrzymali wynagrodzenie w okresie poprzedzającym transakcję.

Firma została wystawiona na sprzedaż za kwotę rzędu 50 milionów NOK tj, ok 24 milionów złotych. Dotychczasowy właściciel nie wypowiada się nt. ewentualnych poniesionych przy tej okazji strat. Twierdzi też, że władze Rosji nie podejmowały z firmą żadnego dialogu w sprawie dalszej działalności.

Brav ma biura i spółki zależne w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Litwie, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Japonii i USA. Produkty koncernu są dystrybuowane w ponad 30 krajach.

Zdjęcie ze strony Swixsport.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.