poniedziałek, 20 maja, 2024
bezpieczeństwodziecihistoriakobiety

Rosjanka opowiada, że Ukrainki są zbyt brzydkie by je gwałcić

Rosjanka opowiada ze wstrętem, że Ukraińcy rozpowiadają bzdury o tym, że rzekomo Rosjanie gwałcą ukraińskie kobiety. Vlogerka wyklucza, by taka rzecz mogła mieć miejsce, ponieważ Ukrainki są brzydkie jak świnie. Tymczasem informacje o gwałtach wojennych coraz częściej docierają do światowej opinii publicznej, również te na dzieciach.

Z Tik-Toka i Telegramu zgrano na Youtube kilka wystąpień „zwykłych Rosjan” i ich przemyśleń nt. wojny. Internet zawsze może pokazać rzeczywistość w krzywym zwierciadle, dlatego nie można uważać, że parę nagrań to reprezentacja całego narodu.

Jednak pierwsze nagranie pokazuje całkiem nieźle jakimi strasznymi schematami w ocenie rzeczywistości mogą kierować się tzw. „zwykli Rosjanie”.

Rosjanka zobrzydzona ukraińskimi kobietami

„Jakie bzdury opowiadają Ukraińcy! Po internecie rozpowiadają, że rosyjscy żołnierze gwałcą 17-letnie dziewczęta! A po pierwsze: seks jest legalny już z 16-latkami, a po drugie: rosyjskie kobiety są najpiękniejsze na świecie!”. Dalej tłumaczy, że żołnierze mogą być w potrzebie, ale Rosjanki są nimi szalenie zainteresowane. No i to logiczne, że żołnierze wolą przepiękne rosyjskie kobiety.

„Myślicie, że im potrzebne wasze świnie?” pyta oburzona.

Gwałt jako strategia

Od wielu dni agencje informują o przypadkach wojennych gwałtów w Ukrainie. Szczególnie przerażające relacje pojawiły się po odkryciu ofiar masakry w Buczy. Znaleziono tam ciała kobiet i dziewcząt, rozebranych i ze śladami przemocy seksualnej. Jednak zdjęcie, które zaprezentowała ambasadorka Ukrainy w Estonii, Mariana Betsa, pokazuje ofiary masakry w Mikołajowie. Są tam ciała mieszkańców, zamordowanych i trzymanych przez morderców w piwnicy jednego z domów.

Na górze stosu zwłok znajduje się ciało trzylatki, mające ślady gwałtu.

W gwałtach wojennych nigdy nie chodziło o atrakcyjność kobiet. Gwałt to po prostu jedna z wielu broni, stosowanych przez wroga.

Ostatnie dni przyniosły informacje o gwałtach na żołnierkach ukraińskich, schwytanych przez Rosjan i więzionych w Białorusi. Kobiety już był w niewoli wroga i powinny być traktowane tak, jak winno się traktować jeńców wojennych. Jednak odarcie ich z człowieczeństwa, potraktowanie jak – jak mówi Rosjanka z filmu – świń, to przeniesienie wrogich działań poza front.

Gwałty wojenne nie raz były stosowane w historii konfliktów zbrojnych. Rosjanie stosowali je w przeszłości jako celową strategię na podbitych ziemiach III Rzeszy, również na terenie krajów wyzwalanych. Strategię tę realizowano również w trakcie wojny w Czeczenii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.