piątek, 24 maja, 2024
bezpieczeństwodzieciInternettech

Nauczycielu, zapisz się na konferencję „Przystań w sieci”

Facebook, NASK i UNICEF Polska zapraszają nauczycieli i pedagogów na konferencje „Przystań w sieci. Jak pomóc uczniom w bezpiecznym korzystaniu z internetu?”. Konferencje online odbędą się 30 marca oraz 13 kwietnia 2021.

Do programu „Przystań w sieci” dołączyło już blisko 3000 nauczycieli i 36 000 uczniów, pogłębiających wiedzę na temat bezpiecznego i świadomego korzystania z internetu. Uczestnicy realizują kursy e-learningowe dostępne na platformie www.przystanwsieci.pl.

Teraz planowane są konferencje. Do czego będą potrzebne?

Co się dzieje na Przystani?

„Przystań w sieci” to projekt edukacyjny poświęcony tematyce bezpieczeństwa w sieci i świadomego odbioru treści internetowych, który został zainicjowany w listopadzie 2020 r. przez Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF Polska. Głównym elementem projektu jest platforma edukacyjna z sześcioma modułami tematycznymi przystosowanymi do potrzeb nauczycieli, a także uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Celem programu jest wsparcie procesu kształtowania umiejętności krytycznej oceny treści i wyposażenie odbiorców –  nauczycieli i uczniów w wieku 13-17 lat –  w kompetencje niezbędne do radzenia sobie z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci. Konferencje, które odbędą się 30 marca oraz 13 kwietnia 2021 r. w godzinach 10:00-14:00, dostarczą wiedzę  adresowaną do szerokiego grona profesjonalistów pracujących na co dzień z młodzieżą. Nie trzeba nigdzie jeździć ani ponosić dodatkowych kosztów: konferencje będą mieć charakter wirtualnych wydarzeń

Wykłady poprowadzą eksperci, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem online. Kogo będzie można spotkać? Wśród gości pojawią się:

  • Profesor Jacek Pyżalski, który przedstawi temat agresji elektronicznej i cyberbullyingu wśród młodzieży,
  • dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, koordynatorka badań dotyczących FOMO (ang. fear of missing out),
  • Przemek Jaroszewski, kierownik zespołu CERT Polska, zajmujący się bezpieczeństwem teleinformatycznym,
  • Dawid Łasiński, znany w sieci jako Pan Belfer,
  • Agnieszka Jaworska i Karol Karpiński, eksperci Facebooka w zakresie bezpieczeństwa w sieci.
  • Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, w przeszłości związana m.in. z Radiem ZET czy Polskim Radiem – poprowadzi obie konferencje.

Komentuje Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce, krajach bałtyckich, Rumunii i Bułgarii: – Konferencje dla nauczycieli to kolejny krok ku bezpiecznemu i świadomemu odbieraniu treści internetowych przez młodych ludzi, którzy w dobie zdalnej edukacji potrzebują wsparcia i opieki jak nigdy dotąd.

Zarejestruj się na Przystań w sieci

Kto może się rejestrować na bezpłatne konferencje?

Zaproszeni są wszyscy nauczyciele i pedagodzy, którzy potrzebują odpowiedzi na pytania związane z nastolatkami w sieci.

Gdzie odbywają się konferencje?

W sieci. To oznacza, że udział w konferencji zaplanowany jest w formule online.

Jak się zarejestrować?

Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny pod adresem www.przystanwsieci.pl/konferencje.

Do kiedy można się rejestrować?

Czas nie jest podany, ale liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Czy można wziąć udział tylko w jednej konferencji?

Chętni mogą wybrać jedną konferencję lub wziąć udział w obydwu wydarzeniach.

Czy można otrzymać potwierdzenie uczestnictwa?

Uczestnicy będą mogli pobrać certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Czy będą dostępne materiały z konferencji?

Tak, po zakończeniu obydwu wydarzeń nagrania wystąpień i materiały konferencyjne zostaną udostępnione na platformie projektu.

A jeśli nie będzie można wziąć udziału w konferencji?

Z materiałów konferencyjnych będą mogły skorzystać również te osoby, które z różnych przyczyn nie wezmą udziału w spotkaniach.

Projekt trwa do końca roku szkolnego 2020/2021. Na bazie dodatkowych materiałów dostępnych na stronie internetowej projektu, uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie na projekt kampanii społecznej, a także zorganizować w swojej placówce Dzień Świadomego Korzystania z Internetu. Szczegółowe informacje dostępne są po zalogowaniu na platformie www.przystanwsieci.pl. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt „Przystań w sieci” został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów. Wszystkie placówki, które zrealizują projekt zgodnie z jego założeniami, otrzymają Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z internetu w roku szkolnym 2020/2021.

Więcej informacji jest dostępnych jest na platformie www.przystanwsieci.pl oraz na stronach organizatorów na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.