niedziela, 23 czerwca, 2024
dzieciFresh Newsspołeczeństwo

Postanowienia noworoczne podpowiadane przez UNICEF

UNICEF sugeruje, by wśród postanowień noworocznych znalazło się jedno mniej typowe. Obok chęci przeczytania 52 książek, nauki języka i chodzenia na siłownię może znaleźć się jeszcze jedno zobowiązanie. Jakie?

W styczniu wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Niestety wiele osób nie radzi sobie z ich dotrzymaniem. Można to zmienić!

Wyjątkowe postanowienie noworoczne

Zwyczaj postanowień noworocznych ma długą tradycję. Najczęściej postanowienia wiążą się ze zwiększeniem aktywności fizycznej, przejściem na dietę czy rozwojem osobistym.

Niestety większość z nas ma trudności z dotrzymaniem postanowień noworocznych. Z badania zrealizowanego w Stanach Zjednoczonych na początku ubiegłego roku wynika, że tylko 35% ankietowanych dotrzymało wszystkich swoich postanowień podjętych w styczniu. Najczęstsze przyczyny wiążą się ze zbyt szybkim tempem życia, brakiem czasu czy przywiązaniem do starych nawyków.

Postanowienia zazwyczaj podejmujemy tylko dla siebie. Brak silnej woli i realistycznego planu działania powodują, że motywacja wielu osób szybko spada. Dlatego w tym roku UNICEF proponuje zmienić nieco charakter tej praktyki i podjąć postanowienie dla kogoś. Takim postanowieniem może być regularna pomoc potrzebującemu dziecku. Zobowiązanie do comiesięcznego wsparcia to nie tylko piękny gest, ale prawdziwa, realna pomoc.

Takiego wsparcia potrzebują np. dzieci w Jemenie – kraju, w którym panuje największy kryzys humanitarny w XXI wieku. UNICEF jest na miejscu i w tym roku chce zapewnić ratującą życie pomoc niemal wszystkim dzieciom w tym państwie.

UNICEF przez cały rok

Każdy może podjąć postanowienie noworoczne, które odmieni życie dziecka w Jemenie. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen i wypełnić formularz regularnego wsparcia. Każda, nawet najmniejsza kwota ma sens, a pomoc trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Organizacja co miesiąc poinformuje Darczyńcę, jak przekazane środki pomogły uratować zdrowie i życie wielu najmłodszych, dla których ta pomoc to kwestia życia i śmierci. Podjęcie tego typu postanowienia noworocznego to szlachetne zobowiązanie, które da więcej motywacji i duże szanse na realizację.

W tym roku UNICEF chce dotrzeć w pomocą łącznie do 177 mln najmłodszych na całym świecie. Organizacja planuje zapewnić dzieciom pomoc humanitarną taką jak czysta woda, żywność czy leki. Może to jednak zrobić tylko dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców, również z Polski. Postanowienie o comiesięcznej darowiźnie na rzecz potrzebujących dzieci da im szansę na godną teraźniejszość i lepszą przyszłość.

Działając razem z UNICEF, możesz dotrzymać postanowienia noworocznego, a co najważniejsze: podarować dzieciom szczęśliwy cały rok.

Źródło – UNICEF Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.