środa, 17 kwietnia, 2024
kobietyLekkie czytaniezdrowie

88 lat to nie powód, by przejść na emeryturę

88 lat – tyle lat ma Eleanor Ucci z Arizony. Sam wiek zacny, ale nie jest jeszcze powodem, by pisać o tym. Pani Ucci jest pielęgniarką i – co niesamowite – wciąż pracuje w zawodzie. Kocha swoją pracę i nie wyobraża sobie życia bez niej.

Elanor Ucci wciąż pracuje. Jest dyplomowaną pielęgniarką na oddziale poporodowym Banner Gateway w Gilbert. Jej staż pracy to 70 lat, w samym Banner Health pracuje od lat 40-stu.

Pielęgniarki pracują coraz więcej i dłużej, również w Polsce, co jest jednym z dowodów kryzysu w służbie w służbie zdrowia. Jednak w przypadku pani Ucci chodzi po prostu o pasję i miłość do tego, co robi.

88 lat to tylko liczba

Eleanor Ucci jest przede wszystkim mentorką dla 20- i 30-letnich adeptek zawodu, ale – jak opowiadają koleżanki i koledzy z pracy – pracuje tak samo jak wszyscy. Ucci angażuje się w pracę zawsze tak samo. W pandemii COVID-19 podzieliła się cennym doświadczeniem zawodowym. Kobieta pracowała już w trudnych warunkach epidemicznych. W 1954 roku zmagała się z epidemią polio. W tym czasie, jak opowiada, personel dysponował tylko czepkiem, maską i płynem dezynfekcyjnym.

Pielęgniarka Ucci kocha swój zawód. Nie rezygnuje z pracy, ponieważ – jak cytuje ją serwis abc15.com – nie chce się zestarzeć.

W materiale filmowym można zobaczyć, że Ucci porusza się jak młoda kobieta, pełna energii i radości życia.

Zdjęcie – Youtube, kanał ABC15.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.