piątek, 24 maja, 2024
bezpieczeństwoShort News

Bułgaria będzie lepiej pilnować granicy z Turcją

Nowy premier Bułgarii, Galab Donew, zapowiada, że jego kraj nie ugnie się przed presją migracyjną. Chodzi o zwiększony nielegalny ruch z Turcji do Bułgarii. „Dowiedziemy, że możemy bronić swojej granicy, która jest równocześnie granicą UE” zapowiada premier.

Premier Bułgarii wierzy, że policjanci i żołnierze będą angażować się w ochronę granicy. Nadmienia jednak, że istnieją podejrzenia dotyczące udziału służb mundurowych w nielegalnym ruchu z południa. Na granicy bułgarsko-tureckiej chodzi o handel ludźmi.

Bułgaria o bezpieczeństwie granicy

Premier powiedział, że wszystkie służby muszą zintensyfikować swoje działania na rzecz zapobiegania nielegalnemu przekraczaniu granicy. W ostatnim czasie w Bułgarii miał miejsce poważny wypadek, kiedy to zaledwie 15-letni kierowca autobusu przewożącego migrantów przyczynił się do śmierci dwóch policjantów. To tylko jedna z wielu sytuacji pokazujących, jak intensywny jest napływ migrantów spoza UE.

Bułgaria chce współpracować z Frontexem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Bułgarii ma za zadanie prowadzić ścisłą kontrolę przejść i dróg, o których wiadomo, że są wykorzystywane do handlu migrantami.

Lokalni mieszkańcy są świadomi, z jakich kanałów przerzutowych korzystają handlarze.

Tylko wspólne działania mogą powstrzymać przerzuty nielegalnych migrantów przez granicę bułgarską.

Zdjęcie Виктор Сапожников z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.