piątek, 24 maja, 2024
bezpieczeństwoShort News

W rosyjskiej TV eksperci dyskutują o zniszczeniu Nowego Jorku

Rosyjska tv właśnie przedyskutowano możliwości zniszczenia Nowego Jorku oraz innych wybranych światowych celów. Rozważania o ataku miały miejsce po testach nowej broni. Rosyjski mir przez ekspertów telewizyjnych rozważany jest w specyficzny sposób.

Testy pocisku nuklearnego ICBM RS-28 Sarmat „Szatan II” w Rosji rozpoczęły kolejne rozważania o możliwości ataku nuklearnego na inne kraje. „Mamy tylko jeden cel” oświadczył jeden z zaproszonych do studia telewizyjnego gości.

W rosyjskiej TV mówią, że trzeba zaatakować USA

Fragment wystąpienia, w którym ekspert wskazuje część kontynentalną Stanów Zjednoczonych obejrzeć można w poniższym nagraniu.

Rakieta może przenieść – wg słów eksperta – 7,5 megaton ładunku nuklearnego. To oznacza, że taki cel jak Nowy Jork zostanie unicestwiony jedną rakietą. Eksperta bardzo ta wizja cieszyła. Twierdził też, że Amerykanie taką bronią nie dysponują i nigdy nie dysponowali.

Ekspert to emerytowany generał-pułkownik, Jewgienij Buzinski. Wypowiadał się dla w państwowego kanału Russia-1.

Stanowisko eksperta jest zgodne z wypowiedziami Władimira Putina, który tuż po ataku na Ukrainę mówił, postawił rosyjskie siły nuklearne w stan szczególnej gotowości.

Nie są to jedyne słowa, które padają z Rosji nt. możliwości ataku nuklearnego. Rosja wspomina o możliwości użycia broni nuklearnej już od 2014 roku. Podobną narrację podejmuje Białoruś. W państwowej telewizji mówi się o zagrożeniach związanych z nieprzyjaznym nastawieniem państw broniących „tak zwanej Ukrainy„.

Oto zestaw wiadomości rosyjskich i białoruskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.