sobota, 20 lipca, 2024
kobietyKsiążkiShort News

„Buty mojego męża” – drugie wydanie książki o nałogach i współzależności

„Buty mojego męża” pierwsze wydanie wspólnej książki Anny Wasilewskiej i Agnieszki Wesołowskiej miało miejsce prawie 18 lat temu. To książka, jak można przeczytać w jednej z recenzji będąca „kompendium dla osób współuzależnionych”.

Drugie wydanie „Butów” ukazuje się na Boże Narodzenie 2021 nakładem wydawnictwa Bibliotekarium. Mało kto wie, że to w zasadzie trzecie wydanie – w międzyczasie książka ukazała się też w Bułgarii.

Buty mojego męża

Książka powstała jako zapis korespondencji dwóch kobiet, zmagających się ze swoimi życiowymi problemami – nałogami ich bliskich.

[Książka] Uczy, zmusza do przemyślenia, refleksji nad tym jak i na ile można pomóc osobie uzależnionej.

recenzja Moniki Urban, „Lubimy Czytać”

Od stworzenia tej książki minęło wiele lat i obie autorki dziś już niespecjalnie identyfikują się z postaciami, które tworzą dialog w „Butach”. Obie jednak uważają, że to nie zmienia prawdy przekazu. To, co wypełniło „Buty” było szczere i autentyczne, a sytuacje, które tam zostały opisane, były dla nich ważne. Obie są pewne, że dziś wiele jest osób, które wciąż szukają takiej prawdy i swojego miejsca w relacji z osobą uzależnioną. „Buty mojego męża” wciąż mogą pomagać – jak mówią obie.

Nowe wydanie

„Buty” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i wkrótce po wydaniu zniknęły z rynku. Do dziś bywają do dostania pojedyncze egzemplarze w drugim obiegu. Jeśli więc ktoś szuka tej książki, może poczekać z inwestowaniem 70 zł na Allegro i kupić II polskie wydanie już niedługo za mniej więcej połowę tej kwoty. Cena rekomendowana przez wydawcę to tylko 32 złote.

Zdjęcie Waldemar Mulhstein, Bibliotekarium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.