sobota, 20 lipca, 2024
bezpieczeństwobizFresh NewsInternettech

Dane użytkowników LinkedIn wystawione na sprzedaż przez hackerów

Jak podaje serwis golem.de na forum hakcerskim opublikowano dane 93 procent użytkowników LinkedIn. Jest więc bardzo prawdopodobne, że jeśli masz tam konto, to twoje dane są właśnie wystawione na sprzedaż.

Serwis golem.de donosi, że dane 700 milionów użytkowników LinkedIn własnie teraz są wystawione na sprzedaż na forum hakerskim. Wszystkich użytkowników serwisu branżowego jest w tej chwili 756 milionów użytkowników.

Źródło restoreprivacy.com

Użytkownicy LinkedIn narażeni na ataki

Próbki danych weryfikował blog Restoreprivacy i potwierdził, że dane wydają się autentyczne. Wystawione na sprzedaż dane zawierają imiona i nazwiska, adresy, adresy e-mail i numery telefonów. Znajdują się tam również dane geolokalizacyjne, unikalne adresy w serwisie, dane zawodowe.

To nie pierwszy taki wyciek. Poprzednio, w kwietniu 2021, na forum hakerskim wystawiono do sprzedaży dane pół miliarda użytkowników LinkedIn. Nie wiadomo jak przestępcy zdobyli dane. Nie wiadomo też, czy dane nie są starsze, lub czy nie są to informacje z innych źródeł. LinkedIn wcześniej tez miał problemy z danymi użytkowników. W 2016 roku wyszło na jaw, że cztery lata wcześniej wyciekły dane od 100 milionów użytkowników Linkedina i znajdowały się tam adresy e-mail i zaszyfrowane, ale łatwe do złamania hasła.

Obecny wyciek, zawierający bardzo wiele osobistych danych o osobach aktywnych zawodowo, naraża użytkowników LinkedIn na oszustwa. Cyberprzestępcy będą mogli wykorzystywać informacje do tworzenia pełnych profili swoich potencjalnych ofiar. To oznacza groźbę kradzieży tożsamości, czy też ataków socjotechnicznych.

Warto swoje konta we wszystkich sieciach społecznościowych zabezpieczyć logowaniem dwuetapowym. Polecamy też przyjrzeć się zaleceniom CERT Polska, dotyczących zabezpieczeń prywatności.

Źródło CERT POLSKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.