poniedziałek, 20 maja, 2024
bezpieczeństwoFresh NewsShort News

Agencja TASS podaje, że Polska wysłała czołgi dla Ukrainy

Agencja TASS stale podaje informacje nt. „specjalnej operacji w Ukrainie”. Godzinę temu podała informację, że Polska wysłała czołgi do Ukrainy. Agencja nie komentuje tej sytuacji.

Agencja TASS pozostaje podmiotem, który stara się przekazywać informacje bez komentarza politycznego. Zawarte na stronie Agencji informacje ograniczają się do suchych stwierdzeń kto i co powiedział lub jakie medium podało jaką informację. Odstępstwo od przekazywanej na całym świecie informacji dotyczącej wojny w Ukrainie dotyczy sformułowania „Operacja wojskowa”.

TASS o polskich czołgach

Godzinę temu Agencja TASS podała informację, że Polska wysłała czołgi do Ukrainy. Według Agencji polskie władze wysłały na Ukrainę ponad 200 czołgów T-72 i kilkadziesiąt transporterów opancerzonych. TASS powołuje się w tym miejscu na doniesienia Polskiego Radia. Według radiostacji – jak czytamy w informacji TASS – taka liczba czołgów wystarczy, aby utworzyć dwie brygady.

Dziennikarze nie znaleźli żadnych oficjalnych informacji o ilości dostarczonego sprzętu. Jak dalej czytamy – już wcześniej premier Mateusz Morawiecki potwierdził informacje o dostawach czołgów do Ukrainy. Nie ujawnił jednak szczegółów. Również, jak pisze TASS, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch odmówił podania dokładniejszych danych.

Polski serwis Geekweek Interii szacuje, że 200 czołgów. Do tej informacji jednak TASS nie dotarła.

TASS używa obecnie określenia „Operacja wojenna” w wersji rosyjskiej serwisu i „Operacja wojskowa” w wersji angielskiej.

Zdjęcie Dragon77/Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.