poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
kulturaShort News

Kto rozbił Beatlesów? Paul McCartney mówi, że John Lennon

Przez długie lata sądzono, że to Paul McCartney był tym, który rozbił The Beatles. Te plotki miały frustrować McCartneya przez wiele lat. Dziś Paul opowiada o prawdziwych przyczynach rozpadu zespołu.

Dziennikarz Paul Wilson wypytał jednego z czterech Beatlesów o przyczyny rozpadu zespołu. A przyczyny były banalne i była wśród nich Yoko Ono.

Paul McCartney vs John Lennon

McCartney opisał zerwanie jako „najtrudniejszy okres w moim życiu”. Powiedział, że wyobrażał sobie, że Beatlesi będą trwać dłużej, gdyby Lennon nie zainicjował rozłamu.

Początkiem końca wielkiej czwórki miał być album solowy Paula, nagrany w 1970 roku. Tymczasem okazuje się, że to John Lennon powiedział, że odchodzi z zespołu.

Przyczyną miał być – jak twierdzi dziś Paul – jego związek z Yoko Ono i ich wspólny cel czynienia dobra i działania na rzecz pokoju, zupełnie niepokrywający się z nagraniami i koncertami zespołu. „The Beatles się rozpadali, a to był mój zespół, to była moja praca, to było moje życie. Chciałem, żeby to było kontynuowane, myślałem, że robimy całkiem niezłe rzeczy” mówi McCartney po półwieczu.

O Johnie i Yoko mówi, że ich sposobem na walkę o pokój było wspólne leżenie w łóżku i że z czymś takim nie sposób dyskutować.

Krótka wersja wywiadu z Paulem McCartneyem ukazała się w BBC 11 października, pełna ma mieć premierę 23 października.

Zdjęcie Светлана Химочка /Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.