środa, 22 maja, 2024
dzieciFresh News

Filozof Foucault gwałcicielem dzieci? Po pół wieku wypływa skandal pedofilski

The Sunday Times pisze, że francuski filozof, Michel Foucault, był pedofilem, gwałcącym dzieci w Tunezji. Blisko 40 lat po śmierci filozofa sprawa zyskuje nowy wymiar wobec petycji, którą kiedyś podpisał, a dotyczącej legalizacji seksu z dziećmi od 13. roku życia.

Michel Foucault był filozofem, zajmującym się tak ważnymi kwestiami jak system więziennictwa, zdrowie psychiczne, seksualność. Uważany jest za najczęściej cytowanego autora nauk humanistycznych w pierwszej dekadzie XXI wieku. Angażował się w działania na rzecz praw więźniów. Był zachwycony upadkiem autokratycznego reżimu w Iranie i nagłaśniał idee rewolucji islamskiej. Angażował się też w pomoc dla ruchu „Solidarności” w 1982 roku w Polsce, współorganizując dostawy żywności i pomoc medyczną.

Ten szlachetny intelektualista prawie 4 dekady po śmierci został oskarżony o gwałcenie dzieci w Tunezji w latach 60.

Foucault i pedofilia?

Doniesienia Sunday Times opierają się na słowach jego kolei, Guya Sormana, dziennikarza i pisarza. Ten twierdzi, że w latach 60. Foucaul dopuszczał się regularnych gwałtów na kilkulatkach w Tunezji. Filozof miał korzystać z chęci zarobienia paru groszy przez biegające za białym mężczyzną kolorowych dzieci. Rzucał im pieniądze i umawiał się na dalsze interesy wieczorami. W scenerii jak z horroru, wśród walących się nagrobków, miał uprawiać seks z 8-10-latkami, nie zwracając uwagi na ich protesty.

Sorman twierdzi, że Foucault korzystał z pozycji „białego pana” i że w całej historii znajdował się element „kolonialny”. „We Francji nie miałby odwagi tego robić” – cytuje Sormana dziennik.

Podobno poczynania młodego – wtedy – filozofa były tajemnicą poliszynela. Sorman uważa, że ówczesne media były świadomy poczynań Foucaulta, ale ze względu na to, że mężczyzna był traktowany jako wybitny intelektualista, nie pisano o jego zachowaniach.

W pismach filozofa znajduje się wiele treści traktujących o seksualności i wolności, ale trudno wyciągać na ich podstawie wnioski o potrzebie lub zezwoleniu na realizowanie ich z dziećmi. Foucault był znany ze swojego prywatnie nieskrępowanego podejścia do seksualności, a swoje potrzeby realizował w klubach gejowskich, łaźniach itp. Zmarł na AIDS w 1984 roku.

W 1977 roku podpisał petycję, której celem było zalegalizowanie stosunków seksualnych z dziećmi w wieku 13 lat i starszymi.

Zdjęcie post2modernisme.blogspot.com

Jeden komentarz do “Filozof Foucault gwałcicielem dzieci? Po pół wieku wypływa skandal pedofilski

  • „W 1977 roku podpisał petycję, której celem było zalegalizowanie stosunków seksualnych z dziećmi w wieku 13 lat i starszymi.” Ta jedna rzecz wystarczy , żeby mieć pogląd na jego upodobania.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.