poniedziałek, 20 maja, 2024
Short News

Pisz dla Cybermedium, będziesz mieć do portfolio!

Chcesz być dziennikarzem, ale nie wiesz jak zacząć? Zacznij w Cybermedium! Możesz tu zrealizować staż lub zadebiutować, pracując nad tym, by zmienić dotychczasowy zawód. Chcesz być dziennikarzem, publicystą, reporterem? Czekamy na ciebie, będziesz mieć co pokazać w portfolio!

Czekamy również na tych, którzy od dawna pracują w zawodzie, ale nie mają gdzie realizować autorskich projektów lub oderwać się od narzuconej tematyki.

Cybermedium ma szeroką tematykę, zawsze szeroko dotyczącą społeczeństwa. Nie doradzamy, a w każdym razie staramy się tego nie robić. Nie pouczamy, choć złośliwie zestawiamy fakty. Podrzucali nam njusy doświadczenie dziennikarze i tutaj też tworzą swoje portfolio ludzie zupełnie spoza branży dziennikarskiej. Piszemy o technologii, polityce, sprawach społecznych, problemach dzieci, edukacji, zdrowiu, kulturze i sztuce. Właściwie o wszystkim, bo jeśli dobrze ugryźć temat, to każdy jest ciekawy. Jesteśmy otwarci – również na ludzi, bez względu na wiek, płeć i (z grubsza) poglądy.

Nie oferujemy wiele, ale nauczysz się tu dziennikarstwa internetowego. Dostaniesz ściągę, jak formatować tekst, by zaciekawić i zatrzymać czytelnika. To wbrew pozorom nie jest łatwe. Nauczysz się podstaw wordpressa (jeśli ich nie znasz, rzecz jasna). Dowiesz się, jak posługiwać się źródłami, jak pozyskiwać zdjęcia, by nie naciągać prawa autorskiego, jak posługiwać się cytatem.

A jeśli to wszystko umiesz – będziesz mieć wolność publikacji w ramach tematyki, którą wspólnie ustalimy. To – czasami – najcenniejsze w tym zawodzie. Jeśli z róznych przyzczyn chcesz pozostać anonimowym autorem – to się da załatwić.

Na razie nie płacimy, ale mamy plany, żeby zacząć to robić mniej więcej w rok od startu. To nie będą kokosy, ale kiedyś będziemy tacy jak Washington Post. Może nawet z paywallem!

O redakcji przeczytasz TU. Jeśli chcesz współpracować – napisz.

Ilustracja Engin Akyurt z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.