niedziela, 23 czerwca, 2024
Fresh NewsprawoShort News

Media bez wyboru

Jesteśmy malutkim serwisem, stworzonym i prowadzonym przez pasjonatów, popularyzatorów wiedzy, osoby, które na tworzenie nowoczesnego, niezależnego medium przeznaczają własny czas i pieniądze. Za jakiś czas mieliśmy nadzieję finansować się z reklam, chociaż na tyle, żeby móc opłacić wszystkie koszty i bez strachu o jutro pozyskiwać wiarygodne informacje. Możliwe, że się nam to nie uda, a to przez nowy podatek od mediów.

Media bez wyboru

Planowany przez rząd PiS podatek ma dotyczyć m.in. portali internetowych, mediów tradycyjnych oraz firm, które w swojej ofercie mają zewnętrzne nośniki reklam. Ma to być tzw. składka z tytułu reklamy. Jako medium internetowe – cybermedium – właśnie z reklam byśmy się utrzymywali.

Rząd, pozyskane w ten sposób pieniądze, ma przeznaczać na Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków i powstający fundusz wsparcia kultury w obszarze mediów.

Taki podatek uniemożliwi nam rozwój i być może przetrwanie. Dla nas i dla wielu redakcji w Polsce, szczególnie małych, lokalnych.

Dlatego dziś nie ma informacji. Bo może dalsze ich tworzenie nie ma sensu. Wolna informacja = wolne media = wolni ludzie.

Pamiętajcie o tym przy najbliższych wyborach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.