niedziela, 23 czerwca, 2024
Lekkie czytanieprawo

Mecenas Kaczyński Jarosław z biura na Nowogrodzkiej widzi dom Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński, prawnik, adwokat – walczył skutecznie z posłem Żalkiem, występował w imieniu frankowiczów, teraz reprezentuje Trzaskowskiego. Ma kancelarię na Nowogrodzkiej, niedaleko innego, zapewne bardziej niż on słynnego Jarosława Kaczyńskiego.

Trudne studia prawnicze, aplikacja, mozolna praca nad własną marką i pozyskiwanie klientów – to droga każdego, kto chce zostać mecenasem i wygłaszać spektakularne mowy przed sądem. W karierze może przeszkodzić wiele okoliczności, w tym zwykły pech. Bo można nazywać się tak, jak pewien polityk, w jednych kręgach wielbiony, w innych nienawidzony. Czy nazwisko może sprawić, że kariera prawnika toczy się gorzej? A może toczy się lepiej?

Mecenas Kaczyński z Nowogrodzkiej trollem roku

Adwokat Jarosław Kaczyński ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W przeszłości pracował w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych i prawem cywilnym.

Z zapisów na blogu zawodowym wynika, że mecenas interesuje się sprawami frankowiczów i występuje w ich imieniu przeciw bankom, które w umowach kredytowych stosowały klauzule abuzywne. Zajmował się też kwestiami obniżanych emerytur dla mundurowych. Zasłynął jednak jako przeciwnik Jarosława Kaczyńskiego, TEGO Jarosława Kaczyńskiego.

Adwokat Jarosław Kaczyński 2017 reprezentował członków KOD, demonstrujących przed Sejmem, oburzonych tym, jak prezes Jarosław Kaczyński nazwał ich „osobami specjalnej troski” oraz „byłymi esbekami„. Użycie określenia przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych jako obelgi obrażało również tych, których stan zdrowia nie jest idealny i które wymagają – również od państwa – szczególnej troski.

Potem mecenas Kaczyński starł się z wiernym członkiem ugrupowania będącego sojusznikiem PiSu prezesa Kaczyńskiego, Jackiem Żalkiem. W imieniu protestujących wówczas w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych złożył w sądzie pozew wraz z wnioskiem o uchylenie immunitetu dla posła Żalka. Żalek w 2018 przy okazji dramatycznych protestów opiekunów osób niepełnosprawnych popłynął o wiele bardziej niż szef jego partii. Wobec starających się o poprawę warunków egzystencji niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów wyraził się, że traktują swoje dzieci jak żywe tarcze i zakładników. „Cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły” komentował z emfazą, co później cytował serwis naTemat.pl. Według niego zwyrodniali rodzice mogli mordować w beczkach swoje dzieci – zdrowe i chore.

Kaczyński dziś reprezentuje Rafała Trzaskowskiego w trakcie postępowania wyjaśniającego w sprawie podejrzenia o zaniedbań epidemiologicznych podczas prezydenckiej kampanii wyborczej z lata 2020. Influenserzy z Make Life Harder nazwali wzięcie na obrońcę człowieka o nazwisku największego przeciwnika politycznego trollingiem. Na szczęście jest to trolling z dobrym fachowcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.