poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
COVID19Short Newsspołeczeństwo

Czy pojedziecie na wakacje do Wuhan?

Epidemia COVID-19 w Europie wciąż ma się dobrze, a tymczasem Wuhan jest już wolne od wirusa i zaprasza do siebie turystów. Pojedziecie?

Wuhan jest „miastem zero” czyli tym miejscem, w którym wybuchła światowa epidemia COVID-19. Przyczyną pandemii – według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – było prawdopodobnie przeniesienie wirusa ze ​​zwierzęcia oferowanego na targowiska żywności w Wuhan. Po początkowym przeniesieniu ze zwierzęcia na człowieka rozprzestrzeniło się w samym Wuhan, potem w Chinach kontynentalnych i Hongkongu, a następnie na cały świat.

Miasto Wuhan doznało ogromnego ciosu w wyniku wybuchu epidemii. Miasto ucierpiało: chorowali i umierali jego mieszkańcy, gospodarka poniosła straty.

Wygląda jednak na to, że miasto zaczyna się odradzać. Wuhan znów otwiera się dla mieszkańców i turystów. Władze miasta wyprodukowały i właśnie zaczęły rozpowszechniać film promocyjny, który zachęca podróżnych do wizyty w Wuhan. Film został udostępniony w mediach społecznościowych przez Biuro Kultury i Turystyki w Wuhan. Na Facebooku znaleźć można profil Visit Wuhan, podobnie nazywa się konto na Youtube. Film nosi tytuł „Spotkajmy się w Wuhan” i przedstawia atrakcje miasta, pełne uśmiechniętych ludzi i inspirujących obrazów.

Pojedziecie?

Zdjęcie przedstawia tradycyjną chińską potrawę serwowaną przez rodzinną restaurację w Wuhan, źródło FB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.