sobota, 20 lipca, 2024
bezpieczeństwodzieciprawospołeczeństwo

Jak policjant złapał policjanta na próbie uwodzenia nieletniej

„Jestem nieletnia”. „Nie szkodzi” – tak w wielkim skrócie brzmiała rozmowa policjanta z policjantem, który chwalił się wcześniej, jaki dobry kontakt ma w pracy z nieletnimi. Złapał się na policyjną prowokację.

Telvin Wilson, 31-letni policjant z Texarkana w stanie Arkansas, jest jednym z trzech podejrzanych o próbę uwiedzenia nieletniej. Nie może tłumaczyć się, że nie wiedział, z kim umawia się na seks, ponieważ policyjni prowokatorzy, łowiąc amatorów dziewczynek, pisali do zgłaszających się mężczyzn „jestem nieletnia”.

Policjant łapie policjanta na całym świecie

Funkcjonariusze z Teksasu umieścili fałszywą reklamę usług seksualnych. Odpowiadającym na ogłoszenie odpisywali, że autorką anonsu jest nieletnia dziewczynka. Trzech mężczyzn nie zraziło się i postanowiło umówić się z nieletnią. Wśród nich znalazł się 31-letni policjant.

Policjant zgłosił się na umówione spotkanie z rzekomą autorką ogłoszenia. Na miejscu został zatrzymany. Postawiono mu zarzut próby uwiedzenia nieletniego.

Telvin Wilson był policjantem w Arkansas od 2016 roku. W lutym, jak podaje New York Post na Facebooku chwalił się rodziną. Co ważniejsze – pisał o zaufaniu, jakim obdarzają go spotykani w pracy nieletni (oryginalny post nie jest już dostępny). Wilson mówił wtedy, że lubi, gdy młodzi ludzie mogą do niego przyjść i porozmawiać.

Obrońcy praw dzieci podkreślają, że w przypadku usług seksualnych nie ma czegoś takiego jak „prostytucja nieletnich”. Za każdą osobą nieletnią stoi wykorzystywanie seksualne dzieci i nie ma znaczenia, czy dziecko inicjuje kontakt seksualny. To dorośli są odpowiedzialni za ukształtowanie dziecka i jego potrzeb. Dorośli odpowiadając na ogłoszenia osób nieletnich ponoszą odpowiedzialność za uwiedzenie dziecka.

Jak się okazuje, również policjanci, nie tylko ze USA, mimo swojej wiedzy o odpowiedzialności dorosłych za dzieci, są zatrzymywani z powodu korzystania z seksu z nieletnimi. W ostatnich dniach w Australii głośna jest sprawa emerytowanego, 71-letniego policjanta, który przez długi czas usilnie łowił nieletnich za pomocą wielu platform internetowych. Również w Australii w tym roku sądzono 48-latka, funkcjonariusza policji, którego oskarżono o wielokrotne współżycie z 13-letnim dzieckiem.

Takie zdarzenia miały również miejsce w Polsce. W 2019 na Śląsku oskarżono 30-letniego policjanta z Jaworzna o seks z 6-latką. Głośna okazała się też sprawa z 2014 z Zambrowa. Tam do usług seksualnych dzieci przymuszali policjanci wraz z miejscowym ginekologiem.

Zdjęcie kinkate z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.