sobota, 20 lipca, 2024
prawospołeczeństwo

Co robić, gdy szef partii kradnie okulary ze sklepu?

Szef partii lewicowej ukradł parę okularów przeciwsłonecznych ze sklepu wolnocłowego na lotnisku. Złapany kłamał, że przymierzał okulary i po prostu wyszedł z nimi, zapominając o zapłacie. Jednak na lotniskach w sklepach działa monitoring.

Szef partii Rødta z Norwegii, Bjørnar Moxnes, został złapany na kradzieży okularów wartych 1199 koron (około 500 złotych). Złapany na kradzieży kręcił i zmieniał kolejne wersje zdarzenia. Niestety, na wideo widać wyraźnie, że mężczyzna po prostu kradnie okulary.

Co w tej sytuacji robią członkowie partii? Mówią, że błędy zdarzają się każdemu.

Gdy szef partii kradnie

Oficjalna wersja szefa partii, Moxnesa, przez jakiś czas brzmiała tak: przymierzał okulary, w roztargnieniu włożył je do kieszeni kieszeni i po prostu wyszedł ze sklepu. Gdy jednak zorientował się, że ma ze sobą nie swoją własność, zamiast wrócić do sklepu i oddać okulaty, wpadł – jak zapewniał – w panikę. Rzekomo miał się bać, że nikt mu nie uwierzy. I wtedy, zamiast oddać je z powrotem, zdjął metkę i schował je do walizki.

No i faktycznie, nikt mu teraz nie wierzy, zwłaszcza, gdy opublikowano nagranie ze sklepu. Na filmie widać, że mężczyzna wraz z towarzyszącą mu kobietą ogląda okulary w sklepie. Następnie przymierza jedną z par, po czym odkłada towar z powrotem na stand. Po chwili sięga po nie ponownie, bierze do ręki i odchodzi. Po drodze chowa je do kieszeni.

Błędy każdemu się mogą zdarzyć

41-letni Bjørnar Moxnes uznawany jest za jednego z bardziej zdolnych norweskich polityków. Jest przywódcą partii Rødta – Czerwonej – uznawanej przez komentatorów za antydemokratyczną i autorytarną partię komunistyczną. Za jego kadencji partia urosła w siłę i zyskała z marnego jednego miejsca w parlamencie reprezentację aż ośmiu miejsc.

Swojego przywódcy nie ocenia Reidar Strisland, sekretarz partii Rødta. Mówi, że małe błędy każdemu mogą się zdarzyć. Nie widzi powodu, aby dalej zajmować się sprawą. Dodaje też, że ​​Bjørnar Moxnes ma pełne zaufanie jako lider partii.

Dwóch szefów okręgów partii Rødt, Bjørn Ove Hersdal i Stein Kristiansen, uważa, że lider partii Bjørnar Moxnes powinien zrezygnować z przywództwa w partii. Nie są jednak wspierani przez zarząd partii, którego członkowie ostrożnie wypowiadają się, że nawet film z monitoringu nie pokazuje jasno sytuacji i lepiej wstrzymać się od pochopnych ocen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.