sobota, 20 lipca, 2024
bezpieczeństwodzieciFresh NewsInternettech

Dzieci w sieci. Poradnik bezpieczeństwa dla rodziców

Powstał poradnik cyberbezpieczeństwa dla rodziców: „Dzieci w sieci”. Odpowiedzialnym rodzicom pomoże zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci. Zanim zaczniecie narzekać na internet lub odcinać dzieci od sieci – przeczytajcie.

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy ze skali niebezpieczeństw, czyhających na ich dzieci w internecie. Czasami po prostu nie wie, jak z nimi walczyć. Czy rozwiązaniem jest odcięcie dziecka od internetu? A może zabranie telefonu?

Na mądre rozwiązania w tym zakresie postawili autorzy projektu dotyczącego cyberbezpieczeństwa dzieci w sieci.

Poradnik dla cyber-mądrych rodziców

Aby mądrze pomóc dziecku w kwestiach cyberbezpieczeństwa, trzeba samemu nieźle sobie radzić w tym zakresie.

Dlaczego jednak warto dbać o cyberbezpieczeństwo dzieci?\

Dlatego, że co drugi nastolatek w Polsce przyznaje, że był ofiarą cyberprzemocy. Czy wiecie, że aż 20% nieletnich było ośmieszanych, a 27% wyzywanych w sieci? W 2020 roku odnotowano 492 próby wykorzystania seksualnego nieletnich za pomocą groomingu. To o 38 razy więcej niż rok wcześniej. Internet to ogromne zagrożenie dla dzieci, ponieważ są łatwym celem dla oszustów.

Internet jednak to oczywistość. Tu są informacje, rozrywka, kontakt ze znajomymi. Izolowanie dziecka od internetu nie pomoże mu, a co najwyżej odsunie niebezpieczeństwo w czasie. O cyberbezpieczeństwie warto uczyć od najmłodszych lat, a nie da się tego zrobić pomijając rodziców. Miejmy nadzieję – mądrych rodziców.

Poradnik dla takich właśnie odpowiedzialnych wychowawców dzieci znaleźć można na blogu zbieraj.pl. Znajduje się tam obszerny poradnik, poruszający bardzo wiele zagadnień. Zaczyna od sposobu rozmawiania z dzieckiem, przechodzi wiele zagadnień bezpieczeństwa w sieci.

Całość znajdziecie TU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.