sobota, 20 lipca, 2024
bizShort Newszdrowie

Marihuana niedługo legalna? Na pewno w Tajlandii

Marihuana medyczna już jest legalna w Tajlandii – od 2018. Ale teraz kraj przymierza się, żeby zalegalizować używanie marihuany do innych celów. Rząd Tajlandii oświadcza – łodygi, korzenie, liście i gałązki konopi nie są narkotykami. Kwiaty? Być może wkrótce.

W 2022 z listy środków odurzających znikną też pąki, kwiaty i nasiona konopi. Te części rośliny będą legalne do użytku, przetwarzania i sprzedaży nie tylko do celów medycznych i naukowych. Ten ruch tajskiego rządu ma dać nową szansę niektórym przedsiębiorcom, zainteresowanym handlem konopiami.

Marihuana dla gospodarki

Jak wiadomo to właśnie kwiaty konopi zawierają najwięcej THC. Części kwiatów można więc używać – w fajkach, w waporyzatorach, a nawet dodawać do artykułów spożywczych.

W tej chwili uprawa konopi w Tajlandii znajduje się pod ścisłą kontrolą. W trakcie pozyskiwania roślin pąki i kwiaty nie trafiają do obrotu czy dalszej produkcji, a zostają przekazywane do szpitali i zakładów naukowych. Jeśli te placówki nie chcą przyjąć tych części konopi – pozostałości zostają zniszczone.

Tajlandia to wciąż kraj z jedną z najsurowszych ustaw antynarkotykowych. A jednocześnie otwiera się na biznes konopny, również po to, by ożywić gospodarkę. Firmy zajmujące się uprawą i przetwórstwem konopi zarabiają coraz więcej, a ich celem może być nawet zdobycie giełdy, a potem przedarcie się na rynki międzynarodowe.

źródło: Vice

Zdjęcie pixabay/ CBD-Infos-com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.