piątek, 21 czerwca, 2024
bezpieczeństwoFresh NewsShort News

Agencja TASS podaje, że status „operacji specjalnej” nie uległ zmianie

Rzecznik rosyjskiego prezydenta, Dmitrij Pieskow, powiedział ,dziennikarzom, że status rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej pozostał bez zmian po ogłoszeniu częściowej mobilizacji. Jednocześnie Agencja TASS donosi o sukcesach wojsk rosyjskich.

Agencja TASS powtarza za generałem Konaszenkowem, że 2 oddziały armii ukraińskiej oraz legion cudzoziemski straciły pod Zaporożem około 150 ludzi. Komunitam mówi o precyzji ataku rosyjskich sił powietrznych. Uderzono – jak czytamy w komunikacie – w punkty tymczasowego rozmieszczenia jednostek 65. brygady piechoty zmotoryzowanej, 19. batalionu eskortowego i oddziału najemników.

Tymczasem źródła ukraińskie powtarzają informacje o sukcesywnym postępie defensywy, przywracaniu normalności na okupowanych terenach i uwalnianiu jeńców. Powtarzają się doniesienia o okrucieństwach okupantów wobec ludności cywilnej. Dwa dni temu podano wiadomość o uwolnieniu przebywających od 4 miesięcy w niewoli obywateli Sri Lanki, którzy również byli poddawani torturom.

Grafika – zrzut ze strony TASS z pytaniem „czy jesteś człowiekiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.