piątek, 21 czerwca, 2024
kobietyraportyspołeczeństwo

Zobacz zdjęcia i filmy ze światowych protestów

Agencje i zwykli internauci publikują co dnia zdjęcia ze światowych protestów. Strajk Kobiet w Polsce to tylko jeden z licznych przykładów społecznego sprzeciwu wobec władz. Gdzie protestują?

Tylko kilka przykładów z całego świata, pokazujących, jak mogą wyglądać protesty wobec władz i złego prawa. Oprócz pokazanych protestów, warto wymienić też trwające od wielu miesięcy demonstracje na Białorusi, w USA (m.in. BLM i przeciwników/zwolenników Trumpa), w Indiach, czy w Hongkongu. Gdzie i dlaczego ludzie wyszli na ulice?

Francja

Trwają zamieszki w Paryżu. Tłumy protestują przeciw ustawie zabraniającej filmowania i fotografowania policjantów podczas akcji. Demonstracje mają miejsce również w Bordeaux, Lille, Montpellier, Nantes i innych miastach Francji.

źródło https://www.instagram.com/p/CIKWknxhWRT/

Tajlandia

Tłum wyposażył się w nadmuchiwane kaczki i kosmitów, by skutecznie stawiać czoła siłom policyjnym w Bangkoku w Taijlandii. Obywatele mają dość rządzącej junty, domagają się reform, konstytucyjnego porządku i ograniczenia władzy króla, ekscentryka i hulaki.

Europa – COVID-19

Protesty przeciwko zamykaniu gospodarki rozlewają się po całym świecie.

Londyn, źródło Instagram miphonography
Protesty w Berlinie

Gwatemala

Spłonął parlament i płoną kolejne obiekty w protestach przeciwko zwiększeniu budżetu, zadłużeniu kraju i żądaniach ustąpienia prezydenta.

Źródło Instagram

Polska

Nie ustają protesty Strajku Kobiet.

źródło Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.